Кисельова Ганна Володимирівна

Психолог СЗШ № 31

Питання, з приводу яких можна і потрібно звертатись до шкільного психолога

1. Взаємостосунки в класі.

trubbles3Є люди, які просто знаходять контакт з іншими, легко спілкуються в будь-якій, навіть незнайомій компанії. А є, і їх також дуже багато, такі, яким складно знайомитися, складно будувати гарні взаємовідношення, складно знаходити друзів і просто почувати себе легко і вільно в групі чи класі. За допомогою психолога можна знайти способи і особисті ресурси, вивчити прийоми для побудови гармонічних взаємовідношень з людьми в найрізноманітніших ситуаціях.

2.Труднощі у навчанні.

trubbles1Деякі учні вчаться не так добре, як їм хотілося б. Причин для цього може бути багато. Наприклад, розсіяна увага або недостатнє бажання, а можливо поблеми з вчителем і нерозуміння навіщо усе це взагалі потрібно. На консультації ми будемо намагатися визначити, в чому причина і яким чином це виправити, іншими словами спробуємо знайти, що і як необхідно розвивати, щоб вчитися краще.

3. Взаємостосунки з батьками.

trubbles2Іноді буває так, що втрачається спільна мова і теплі взаємостосунки з нашими близькими людьми - з нашими батьками. Конфлікти, сварки, відсутність взаєморозуміння - така ситуація в сім'ї звичайно приносить біль і дітям, і батькам. Деякі знаходять шляхи рішення, а іншим це зробити достатньо важко. Психолог розповість вам про те, як навчитися будувати нові відносини з батьками та навчитися розуміти їх, та як зробити так, щоб і батьки розуміли і приймали вас.

4. Вибір життєвого шляху.

trubble4Дев'ятий, десятий та одинадцятий клас - час, коли більшість замислюються про майбутню професію і взагалі про те, як би вони хотіли прожити своє життя. Якщо ви невпевнені якаким шляхом ви хочете піти, завжди є можливість піти до психолога. Він допоможе вам усвідомити власні мрії, бажання і цілі, оцінити свої ресурси і здібності та зрозуміти (чи наблизитися до розуміння), в якій сфері (сферах) життя ви зможете реалізувати себе.

5. Самоуправління і саморозвиток.

trubbles5Наше життя настільки цікаве і багатогранне, що постійно ставить перед нами складні завдання. Більшість з них потребують багато зусиль та розвитку у собі найрізноманітніших якостей, навичок і умінь. Можна розвивати навички лідерства чи навички ведення суперечок, логічне мислення чи творчі здібності. Покращити власну пам'ять, увагу, уяву. Можна навчитися управляти власним життям, ставити мету і ефективно досягати її. Психолог - людина, яка володіє технологією розвитку тих чи інших якостей, навичок і умінь та із задоволенням поділиться цією технологією з вами.