Як допомогти дітям у складній політичній ситуації

Ця пам’ятка допоможе дорослим вберегти

психіку дитини від надмірних перевантажень

і сформувати імунітет до негативних впливів

у періоди загострень соціальних конфліктів.

Радимо дотримуватися її і в повсякденні.

• Педагоги і батьки мають бути носіями життєвого оптимізму, гарантами безпеки і благополуччя дитини. Формувати позитивне світосприйняття, необхідне для її повноцінного розвитку.
  • Попри будь-які колізії дорослого життя треба створювати в родині та школі спокійну, "світлу" атмосферу, сповнену позитивних життєствердних настроїв.
  • Поводьтеся розважливо, помірковано, гасячи власні пристрасті. Не ведіть дискусій, зокрема й політичних, в присутності дітей. Не нав'язуйте їм своїх переконань і не критикуйте погляди їхніх батьків.
  • Ні в якому разі не можна залучати дітей до небезпечних масових акцій.
  • Тривожну для дітей інформацію слід дозувати, пом'якшувати, заспокоюючи й підбадьорюючи їх, запевняючи, що з будь-якої ситуації є вихід.
  • Про події, що схвилювали дитину, говоріть миролюбно й мудро, аналізуйте і пояснюйте їх об'єктивно, засуджуючи прояви агресії та вандалізму як такі незалежно від ваших  політичних симпатій.
  • Обговорюючи ситуацію, переключайте уваг дітей з негативних фактів на позитивні. Прикладом може бути величезна людська самовідданість, взаємодопомога і громадянська активність, проявлені в останніх подіях.
  • Малюйте дитині світ не чорне-білим (поганий-добрий), а різнобарвним, розкриваючи філософію життя. Вчіть розглядати кожне явище в природі та суспільстві з різних боків і точок зору.
  • Не забороняйте дітям відтворювати враження в іграх, що допомагають зняти стрес, а спрямуйте ці ігри у мирне річище.
  • Щоб послабити психічне напруження дітей у складні періоди якнайчастіше залучайте їх до цікавих спільних справ, гуртків.
  • Виховуйте повагу, толерантність і терплячіст до інших, не залежно від симпатій. Учіть засуджувати не людину, а недобрий вчинок, роблячи це без агресії.
  • Гуртуйте колектив, формуйте дружні взаємини, запобігайте конфліктам.