Атестація педагогічних працівників

Атестація педагогічних працівників - це комплексна оцінка професійної діяльності вчителя, визначення його відповідності займаній посаді, рівню кваліфікації.

Мета атестації:

•   активізація творчої професійної діяльності вчителя;
  •   стимулювання безперервної фахової та загальної освіти;
  •   підвищення відповідальності педагогічних працівників за результати навчання і виховання учнів.
  •   забезпечення соціального захисту педагогів.

Завдання атестації:

Стимулювання підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом оцінювання знань предмета, що викладається та напряму педагогічної діяльності, методики викладання та виховання. Атестація спрямована на оцінку досягнень педагогічного працівника у його діяльності, на заохочення (у тому числі матеріальне) його успіхів у справі освіти, виховання і розвитку учнів.

Принципи атестації: добровільність, відкритість, колегіальність, індивідуалізація, диференціація.

Атестація педагогічних працівників - складова частина підвищення педагогічної кваліфікації. Вона передбачає підвищення професіоналізму, розвиток творчої активності, стимулювання діяльності, диференційоване оцінювання результатів педагогічної праці.

Усе про атестацію педагогічних працівників:

Критерії оцінки роботи вчителя при проведенні атестації:

1. Професійна підготовка вчителя.

2. Планування вчителем навчально-виховної роботи. Виконання запланованого.

3. Реалізація в навчально-виховному процесі виховних цілей і завдань, проблеми, над якою працює.

4. Майстерність учителя у проведенні уроків і позаурочних заходів.

5. Досягнення його вихованців.

6. Ефективність виховної діяльності вчителя.

7. Авторитет вчителя серед учнів, їхніх батьків і колег.

8. Робота в класі-кабінеті. Зміст, якість, планування роботи кабінету.

9. Особисті якості вчителя.

Перелік і зміст документів для атестації вчителя:

1. Заява на атестацію.

2. Ксерокопії: диплома, посвідчення про проходження курсів підвищення кваліфікації, грамот, нагород.

3. Творчий звіт про роботу в міжатестаційний період.

4. Розробки проведених за 5 років відкритих уроків, виховних заходів .

5. Плани проведених тижнів з предмета, що викладає.

6. Графіки-дослідження досягнень учнів, яких навчав протягом 5 років.

7. Моніторинг навчальних досягнень учнів за класами з предмета, який викладає.

8. Опис досвіду роботи.

9. Анкета вчителя

10. Матеріали виступів у періодичній пресі, статті, присвячені досягненням вихованців учителю.

11. Авторські програми, дидактичний матеріал, збірники і посібники з предмета, над якими працював протягом атестаційного періоду.

12. Фотоматеріали.

13. Навчальний кабінет (напрацювання за 5 років).