Міжнародний день рідної мови.

21 лют. 2018

Міжнародний день рідної мови в КЗСЗШ №31 м. Кам’янського.

21 лютого представники всіх націй і народностей можуть відзначати Міжнародний день рідної мови. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без мови, самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Відзначали це свято і в нашій КЗСЗШ №31 (директор Третьяк І.І.). Класними керівниками, вчителями – мовниками були проведені тематичні години, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Лунали різноманітні вірші, прислів`я, приказки про мову, учнями було написано « Диктант єдності». Учителі закликали учнів плекати та берегти одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші попередники, – нашу рідну мову. Учні навчального закладу дізналися, що українською мовою розмовляють близько 45 мільйонів людей, що вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. «Тепла, барвиста, калинова, рідна, велична, багата, мелодійна…», —так характеризували діти рідну мову. Учні залюбки читали вірші, вивчені напам’ять, про Рідну мову та мали змогу показати свої знання, здобуті на уроках української мови та літератури. Вчителі-мовці розповіла дітям про те, що кожен народ повинен учити, любити й шанувати рідну мову. Міжнародний день рідної мови закликає захищати всі мови, навіть ті, якими розмовляють малочисельні народи.