Бережіть своє життя

15 лют. 2018

13.02.2018 року на базі СЗШ № 31 відбулася зустріч учнів та працівників нашого закладу з  представником 7 державної пожежно-рятувальної частини 1-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, заступника начальника ДПРЧ – 7 1ДПРЗ Головного управління Усатенко Євгеном Олександровичем.

З учнями початкової, середньої та старшої школи була проведена профілактична робота з питань пожежної безпеки, правильні дії при виявленні підозрілих предметів та вибухонебезпечних предметів. Молодь повинна знати про світ небезпек, який її оточує, мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та з природою, адже недаремно в основі терміну «безпека життєдіяльності» лежить співвідношення «людина - середовище - проживання».

В реальному житті це співвідношення порушується, і найчастіше жертвами нещасних випадків, аварій, стихійних лих стають діти. Як правило, вони не знають елементарних правил поведінки або просто бездумно та безпечно поводять себе на вулиці, на воді, в лісі, на дорозі, в побуті тощо. Нерідко біда приходить і тоді, коли батьки залишають дітей без нагляду, не контролюють їхні розваги та не роз’яснюють про небезпеку тих чи інших дій. Разом з тим, діти і самі створюють небезпечні ситуації. Щоб протистояти такому явищу в суспільстві, треба озброїти підростаюче покоління певним багажем знань, забезпечити сприятливі умови для життя, навчання, дозвілля.

Адже головними завданнями як батьків,  вчителів і представників державних установ:

- навчання дітей правилам пожежної безпеки та дотримання учнями цих правил у повсякденному житті;

- виховання у дітей розуміння важких наслідків з причин порушення правил пожежної безпеки;

- формування в учнів навичок обережного поводження з вогнем, правильної поведінки під час пожежі;

- надання першої медичної взаємодопомоги у випадку травмування.

Також Євген Олександрович наголосив і про адміністративну відповідальність щодо виклику на недійсні адреси працівників пожежно-рятувальних служб.

Для наших випускників, а саме учнів 11 класу корисним було проведення попередньої пофесійної орієнтації, яка спрямовує на вибір майбутньої професії.

Наприклад, Харківський національний університет цивільного захисту України, який має широкий спектр вибору факультетів, таких як:

• факультет цивільного захисту;
  • факультет оперативно-рятувальних сил;
  • соціально-психологічний;
  • факультет пожежної безпеки;
  • факультет техногенно-екологічної безпеки.

Важливим аспектом цієї зустрічі також стало проведення лекції та практичного заняття для персоналу нашої школи. Метою якого є підвищення загальних пожежно-технічних знань працівників; навчання їх правилам пожежної безпеки; більш глибоке ознайомлення з протипожежними заходами та діями у разі виникнення пожежі; напрацювання навичок використання засобів пожежогасіння.

Практичне заняття з персоналом нашого закладу.

Такі зустрічі є дуже корисними, необхідними, повчальними як для учнів школи, так і для працівників.